Logo

Přihlášení - email: heslo:
Zaregistrujte se (Společné pro Ftípky, Komik, Sprosťák, Herník, Romantik a Infík) - Potvrzení registrace - Zapomenuté heslo
Nacházíte se zde: ROMANTIK.CZ > Co je to QR kód?

Co je to QR kód?

QR Kód www.komik.cz QR Code - Quick Response Code - něco jako "kód rychlé odpovědi"

Nehledejte za tím nic tajemného je to jen trochu nadupanější čárový kód. V kódu může být ukryt poměrně jakýkoliv text, řádově i tisíce znaků.
K čemu to může být dobré? Pomocí čtečky v mobilu pro přenos informací do něj. V ukázce je například adresa www.komik.cz. Přenést si můžete.
  • Adresu WWW stránek například na reklamě
  • Něčí vizitku i s telefoním číslem
  • SMSku od nás z webu
  • Určitě se najde spousty dalších použití

Čtečka QR kódu

Nyní máte tři možnosti, teda spíš čtyři, můžete se na QR kódy i vykašlat ;-)
  1. Pokud se do toho chcete pustit, základní potřeba je přítomnost foťáku v mobilu, pokud ho máte tak některé telefony od Nokia ( N82, N93, N93i, N95, N95 8GB, E66, E71, E90 nebo 6220 Classic ) už program na čtení kódu v sobě mají. Pokud ho tam máte tak to pro vás končí, máte vyhráno, jmenuje se nejspíš Čtečka kódu, spusťte ho a můžete ho ozkoušet.
  2. Pokud umíte instalovat programy do telefonu z počítače pokračujte tady. Čtečku QR kódů si totiž můžete zdarma stáhnout po jednoduché registraci na reader.kaywa.com. Vyberte si "Click to download the Kaywa Reader". V levém sloupci vyberte "Continue here". Na další stránce vyberte značku a typ telefonu a dejde "Proceed to step 2". Vyplňte uživatelské jméno, dvakrát heslo a funkční email, pak to odešlete. Na email vám přijde potvrzovací email, potvrďte ho a přes "Click here to start downloading the KAYWA Reader!" vlezete na stránku kde potvrdíte jejich podmínky používání programu a stáhnete si prográmek do počítače, pak už jen šup s nim do mobilu. Je to tedy spíš pro lehké kutily, ale složit to není.
  3. Další možnost je si program přímo v mobilu stáhnout a nainstalovat, pak ovšem zaplatíte operátorovi za přenesená data, nemělo by to být moc, ale peníze to budou.
    Čteček je samozřejmě mnohem víc, ale už s těhle si určitě vyberete ;-)


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Welcome to Praetorian

Copyright © 2007-2013 WE ROMANTIK.CZ - Reklama na serveru - Privacy policy - (0,0091)